Jestem dostępna również na:
Abrahadabra Wróżby Online Magiczne Wrota
Jemioła występuje na terenie niemal całej Europy oraz w południowej i zachodniej Azji. Jest to roślina półpasożytnicza, ma zdolność prowadzenia fotosyntezy, podczas gdy wodę i sole mineralne pobiera od drzewa-żywiciela.
Jemioła jest rośliną leczniczą. Odgrywała też ważną rolę w dawnych wierzeniach i obyczajach, rolę taką w kulturze zachowała także współcześnie.
Dawniej jemiołę uważano za roślinę świętą - przypisywano jej magiczne właściwości. Wierzono, że jemioła ochroni dom przed złymi mocami i zapobiegnie nieszczęściom, a sprowadzi powodzenie i bogactwo. Jemiołę wieszano w domu nad wejściem, pod sufitem lub nad stołem.
Współcześnie jemioła, obok udekorowanej choinki, jest obowiązkowym elementem świątecznych bożonarodzeniowych dekoracji domu. Wieszany u sufitu pęk jemioły ma zapewnić nam pomyślność i odpędzać złe moce.
Zgodnie z obyczajem gałązka jemioły powinna być zawieszona nad:
• wigilijnym stołem, nie później niż przed pierwszą gwiazdką na niebie. Przyniesie szczęście, dostatek. Składane pod nią życzenia – gdy są szczere – nabierają właściwości magicznych zaklęć, muszą się więc spełnić.
• nad kominkiem w salonie ocali dom od pożaru i piorunów. Gdy pożółknie, można ją wykorzystać do zrobienia magicznej różdżki. Należy owinąć jej pęd wokół gałązki leszczyny i w wigilię św. Jana, zaraz po zachodzie słońca, dotknąć nią ziemi.
• nad frontowymi drzwiami. Chroni dom przed złymi mocami. Nie pozwoli wejść nieproszonym gościom czy nieżyczliwym ludziom. Natomiast, jeśli chcemy się z kimś pogodzić, należy go zaprosić i objąć pod jemiołą lub uścisnąć dłoń. Magia jemioły zapewni trwałą zgodę. Progu domu, nad którym wisi jemioła, nie przekroczy też żadna poważna choroba ani śmierć.
Popularnym bożonarodzeniowym zwyczajeem jest całowanie się pod jemiołą zawieszaną pod sufitem. Ważne, by wiszące gałązki miały wiele owoców.
Włożony do potrfela listek jemioły zapewni stały dopływ gotówki, ochroni przed kradzieżą i własną rozrzutnością.
Bożonarodzeniowej gałązki jemioły nie wolno jednak wyrzucać prosto po świętach. Powinno się ją ususzyć i przechować cały rok, do następnych świąt, by jej magiczna moc mogła działać przez okrągły rok. Jeśli jednak nie chcemy trzymać gałązek jemioły, należy ją spalić, ale najlepiej dopiero w Święto Trzech Króli.
Zadzwoń
533 312 800
Jeśli jestem wolna, odpowiem na Twoje pytania, pokażę Ci drogi wyjścia.
Po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu:
sesja pełna (60 min) – 350 PLN
sesja skrócona (30 min) - 200 PLN
Sesje online - skype lub telefoniczne
Astrolodzy przypisują kamieniom szlachetnym duży wpływ na nasze samopoczucie, powodzenie i szczęście. Oddziaływanie konkretnych kamieni i minera...
Własicwie Jelena Pietrowna Bławatska urodziła się w domu swoich dziadków w Jekatierinosławiu 12 sierpnia 1831, zm. 8 maja 1891 – rosyjska pis...
Osoby urodzone pod znakiem Lwa są impulsywni, niejednokrotnie agresywni, a chcąc osiągnąć cel nie liczą się ze stroną przeciwną. ...
Tarot owiany jest tajemnicą, a nawet złowróżbnym nimbem. Niesłusznie. Najstarsze zachowane talie tarota, służącego wówczas do gry i zwanego t...
Jemioła występuje na terenie niemal całej Europy oraz w południowej i zachodniej Azji. Jest to roślina półpasożytnicza, ma zdolność prowadze...
Bursztyn, jantar, amber nie jest typowym kamieniem, to kopalna żywica drzew iglastych. Znanych jest około 60 odmian (gatunków). Najstarsze z nich ...